Outlook.com – poczta e-mail

Dlaczego od Trybu Awaryjnego dostaję zawsze dwa -emaile:  jeden z „suchym” linkiem po którym klikanie nic nie daje,  i drugi – właściwy, gdzie po „kliku” na link wchodzę na „Tryb…”?  Czy mam źle ustawioną pocztę, czy taka jest procedura?

Gdzie mogę znaleźć materiały n/t „jak obsługiwać pocztę e-mail„?   Chodzi o to, co oznaczają terminy – czyli zwroty  używane w poczcie do ustawień skrzynki pocztowej?

Dziękuję „na zapas”  i  pozdrawiam

Ciekawski Zapytał w 21 grudnia 2016 w Programy.
Dodaj komentarz
4 Odpowiedź(i)

Cześć, trudno powiedzieć czemu przychodzą dwa – nie masz ustawionego przekierowania z innego adresu? Co do SPAM-u – mamy dużą bazę użytkowników, wysyłamy dużo e-maili, więc część automatycznie ląduje (czytana przez programy pocztowe) w skrzynkach spamowych. Podobnie dlatego wyskoczył komunikat – program zidentyfikował e-mail jako spam i chciał Cię ochronić przed kliknięciem i pobraniem danych.

Specjalista AVG Odpowiedział w 30 grudnia 2016.
Dodaj komentarz

Cześć,

do mnie przychodzi 1 mail. Trudno mi powiedzieć, co może być przyczyną. Podwójne maile przychodzą ci z Trybu, czy konkretnie tego forum?

Powiem szczerze, że nie do końca rozumiem, o co pytasz, tym bardziej, że zwroty mogą się różnić w zależności od programu pocztowego/dostawcy poczty. Proszę, doprecyzuj.

Specjalista AVG Odpowiedział w 23 grudnia 2016.
Dodaj komentarz

Witaj!

Dziękuję.  Tylko z „Trybu” przychodzi podwójnie.   Treść jest taka sama.

W jednym pisze, żeby kliknąć na link.  Klikam i nic się nie dzieje. (Link ma normalny kolor jak cały tekst).

W drugim mailu link jest „żywy” i ma niebieskawofioletowy kolor (ale kolor zależy chyba id skrzynki pocztowej).  W tym mailu jak kliknę na link, to „wskakuję” od razu tutaj.  Po co zatem przychodzą dwa?

A przy okazji jeszcze jedna sprawa.  Wczoraj przyszły życzenie świąteczne od „Trybu”.  W mailu się wyświetliły prawidłowo.  Ale było napisane, że jak się nie wyświetlają to „Kliknij tutaj” –  bardzo grubym drukiem.  Z ciekawości kliknąłem, przeniosło mnie do przeglądarki i tam wyświetlił się ten sam obrazek, co w mailu.  W ramach treningu pobrałem go sobie.  Potem otworzyłem „Download” kliknąłem w ten pobrany plik i obrazek otworzył się w „Irfan View 64”. I zaraz, jak się wyświetlił,  wyskoczył na tym obrazku komunikat „Nie klikaj spamu!” i coś, żeby pobrać jakiś plugin do „Irfana” .  Wystraszyłem się, bo już dosyć się namęczyłem  z wirusami w laptopie, i zaraz zamknąłem kartę i zrobiłem skanowanie. Potem wszedłem na pluginy do „Irfana” i chciałem pobrać ten, który się wyświetlił.  ale  tam tego cała masa!  Niczego nie pobrałem, bo jak zobaczyłem tą ilość, to zapomniałem nazwę, tego, który się wyświetlił, żeby go pobrać.  Mogłabyś coś na ten temat napisać?

Jeszcze jedno:  Korespondencja od „Trybu” jest identyfikowana przez skrzynkę pocztową Outlook.com jako spam. (???)  Muszę zaznaczyć opcję „To nie jest spam” i dopiero wiadomość przechodzi do odebranych. Trochę to dziwne…

Pozdrawiam i życze  pogodnych Świąt

 

Ciekawski Odpowiedział w 23 grudnia 2016.
Dodaj komentarz

Wpisałem przed chwilą podziękowanie i go nie widzę.  Coś nie tak zrobiłem???

Ciekawski Odpowiedział w 30 grudnia 2016.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.