3/4 tego co chcę robić nie działa! podejrzewam, że jest to wirus!!! pomocy

Dzień dobry,

Od jakiegoś miesiąca coś złego zaczyna się dziać z moim laptopem – nie działa funkcja bluetooth, dziwne rzeczy dzieją się z grami, po nieaktywności laptopa, gdy później chcę włączyć przeglądarkę Google to migają mi czarne wielkie paski i przez kilka minut muszę klikać w różne miejsca, żeby obraz normalnie się pokazywał i żebym coś widział.

Zauważyłem, że nie mam antywirusa AVG (AVG internet security), nie wiem czy wirus mógł jakoś usunąć antiwirusa czy to ktoś z rodziny zrobił strasznie przykrego „psikusa”. W każdym bądź razie gdy próbuję go zainstalować, a robię to od 4 dni codziennie przez całe dnie, to proces instalacji dochodzi do 27% i STOP… dalej już nie idzie nawet po całym dniu czekania! Co mam robić?! Bardzo się boję o laptopa.. mam go od 3 miesięcy nie mam pieniędzy, żeby kupić znów nowego…

Parametry:

Windows 10, proc. Intel Core i5, karta graf. NVIDIA GeForce.

Laptop Lenovo IdeaPad 100

 

Bardzo proszę o pomoc… codziennie coś gorszego zaczyna się dziać, nie wiem co robić..

Z góry bardzo dziękuję za wskazówki.

Ciekawski Zapytał w 8 października 2017 w Wirusy.
Dodaj komentarz
3 Odpowiedź(i)

Witam,

Polecałbym przywrócanie ustawień fabrycznych. Jak to zrobić opisane jest tutaj:
https://trybawaryjny.pl/przywracanie-systemu-windows-10/

Proszę przejść do sekcji: Wyczyszczenie systemu bez konieczności formatowania dysku – czyli Windows 10 od nowa.

Na wszelki wypadek warto też zaopatrzyć się w płytę instalacyjną Windows 10 lub obraz do nagrania na pendrive. Można ją pobrać za darmo:
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Czasem uszkodzone są pliki do tego procesu, wtedy należy go przeprowadzić z płyty / obrazu, gdzie te pliki nie są w żaden sposób niemodyfikowane.

Pozdrawiam,

 

Specjalista AVG Odpowiedział w 9 października 2017.
Dodaj komentarz

A jakaś wskazówka, by móc rozwiązać to inaczej? Najgorsze jest to, że ostatnio zepsuł mi się dysk wymienny, a na pendrive 6gb nie zmiesci sie ponad 100 gb..

Swoją drogą ciekawi mnie, czy to rzeczywiście wirus? Dużo czytałem o tym problemie z chrome, niektórzy mówią, że to wina karty graficznej, ale chyba NVIDIA jest dobra?

A dokładniej opisując problem z bluetoothem – nie widać mojej nazwy na żadnym innym urządzeniu i moje urządzenie nie wysyła powiadomień np. o prośbie sparowania itd. jak ten czort rozwiązać i jaka może być przyczyna tego?

 

Ciekawski Odpowiedział w 9 października 2017.
Dodaj komentarz

Jeśli ma Pan dane na innych partycjach to są one niezagrożone. Jeśli jest tylko jedna partycja, to wszystko co chce Pan zatrzymać należy przenieść do moich dokumentów i podczas przywracania ustawień poprosić o zostawienie własnych plików. wtedy katalogi moje dokumenty / obrazy / muzka / wideo nie zostaną skasowane.

Bez możliwości samodzielnego obrzejrzenia komputera ciężko polecić mi cokolwiek innego. Jeśli nie można zainstalować oprogramowania antywirusowego, a sterowniki się sypią to najlepszym sposobem jest reset.  Ewenetualnie może Pan wymontować na własne ryzyko dysk z laptopa i zgrać z niego dane na innym komputerze i wtedy zasiąść do resetu.

Pozdrawiam,

Specjalista AVG Odpowiedział w 9 października 2017.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.