Gra wyłącza się podczas gry

Witam, posiadam grę Victory age of racing, jest to symulator wyścigów F1,2,3. Gra załadowuje się a po próbie przystąpienia do wyścigu z graczami nieoczekiwanie wyłącza się całkowicie. To samo dotyczy okrążeń jazdy tzw. czasówek lub hotlapów. wchodząc na czasówkę tor ładuje się na 99 procent i gra całkowicie się wyłącza. Posiadam Windows10 przeinstalowany po awarii systemu i od tego momentu zrobił się problem z tylko z tą grą. Próbowałem zainstalować  grę na nowo kilka razy ale to również nie pomaga. Może ktoś potrafi coś doradzić w tym problemie, dziękuję.

Początkujący Zapytał w 11 czerwca 2017 w Windows.
5 Odpowiedź(i)

Witaj, spróbuj przeinstalować sterowniki do karty graficznej, bo te co posiadasz mogą mieć jakiś błąd podczas reinstalacji albo awarii, zobacz też czy inne sterowniki nie mają jakiś błędów. Ale mimo wszystko stawiał bym na grafikę.

Starszy Specjalista Odpowiedział w 13 czerwca 2017.

Witam, dziękuję za odpowiedź, otóż informatyk poinformował mnie, że są zainstalowane najnowsze sterowniki. Sam rozkłada ręce i mówi że to wina gry, mimo iż działała przed przeinstalowaniem systemu, dlatego szukam jakiejkolwiek pomocy w tym problemie.

Początkujący Odpowiedział w 13 czerwca 2017.

Witam,

przeszukałem wszystkie znane mi źródła i niestety, ale problem leży na styku gra – Windows 10. Nie ma na to lekarstwa. Twórcy powinni dodać wsparcie dla Dziesiątki, ale póki co jest cisza w temacie.

Pozdrawiam,

Specjalista AVG Odpowiedział w 14 czerwca 2017.

Dziękuję za odpowiedź, jeszcze jedno pytanie . Posiadam drugi laptop również z systemem Windows 10 i tam gra działa ale bardzo loguje, po prostu przycina się . Jest to starszy model 32 bity , a nowy ma 64 bity , czy to ma jakiś wpływ na grę i czym to się różni

Początkujący Odpowiedział w 14 czerwca 2017.

32 i 64 bity to tak naprawdę określenie architektury procesorów. Windows wypuszcza dwie wersje systemu (ale też większość programów ma osobne instalki dla nich) dostosowane pod jedną z dwóch architektur. Żeby nie wchodzić w szczegóły 64 bitowe procesory są szybsze. Więc nawet jeśli reszta parametrów będzie taka sama, jak ilość rdzeni czy taktowanie to 64 bitowy procesor będzie szybszy, a to wpływa na wydajność w grach.

Pozdrawiam,

Specjalista AVG Odpowiedział w 14 czerwca 2017.

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.