Jak zainstalować nowy system w smartfonie?

Witam serdecznie!

Mam taki problem. Po uruchomieniu smartfona Huawei Ascend Y550-L01, jest wyświetlany komunikat: „Pamięć wewnętrzna jest uszkodzona i nie jest teraz dostępna. Wybierz jedną z poniższych możliwości. I mam do wyboru przywrócenie ustawień fabrycznych, co nie działa nawet z poziomu recovery i ponowny rozruch, który nic nie daje. Chciałbym na nowo zainstalować system ściągnięty ze strony Huaweia, ale przeczytałem, że trzeba telefon zrootować, następnie odblokować bootloadera. Jak mam to zrobić, skoro muszę włączyć debugowanie usb i podłączyć telefon do komputera?

Proszę o pomoc! Pozdrawiam!

Starszy Specjalista Zapytał w 20 stycznia 2018 w Sprzęt.
3 Odpowiedź(i)

Rozważał Pan sytuację, że fizycznie telefon uległ uszkodzeniu? Możliwe, że nośnik pamięci w nim jest uszkodzony, co sprawi, że nie uda się żadna operacja na nim.

Jak zrootować telefon:
https://forum.xda-developers.com/android/help/to-root-huawei-y500-t2923318

Bootloader:
http://forum.gsmhosting.com/vbb/f719/huawei-y550-unlock-guide-1924978/

 

Pozdrawiam,

 

Specjalista AVG Odpowiedział w 21 stycznia 2018.

Tak, ale próbuje spróbować wszystkiego aby przestać działać. ID Produktu nie mam jak sprawdzić, ponieważ nie mogę po włączeniu telefonu zrobić niczego poza obejrzeniem komunikatu o uszkodzonej pamięci wewnętrznej. Pomyślałem, że zrobię unlock bootloadera przy pomocy tego filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=dzMIYkod4CI lecz tam jest link do pobrania sterowników do smartfona. Wydaje mi się, że są złe, ponieważ po ich instalacji program DC-Unlocker nie wyszukuje urządzenia. Mógłbym prosić o link do sterowników do modelu Y550?

Pozdrawiam,

Starszy Specjalista Odpowiedział w 21 stycznia 2018.
Specjalista AVG Odpowiedział w 22 stycznia 2018.

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.