Zapobieganie wylaniu baterii

Witam,

Baterie znajdujące się w urządzeniu nie używanym przez dłuższy czas mogą wylać. W takim razie co jaki okres czasu najlepiej włączać urządzenie w celu nie doprowadzenia do wylania? Posiadam paralizator, w którym znajdują się dwie baterie alkaliczne AAA firmy Panasonic. Proszę o odpowiedź, dotyczącą cyklicznego uruchamiania paralizatora na chwilę, celem zapobiegnięcia opisywanemu zdarzeniu, dotyczącego baterii. Co jaki okres czasu?

Pozdrawiam.

Starszy Specjalista Zapytał w 13 kwietnia 2019 w Sprzęt.
3 Odpowiedź(i)

Nie ma właściwie takiego idealnego czasu. Jeśli Pan nie korzysta z paralizatora, to polecam wyjąć z niego baterie i wtedy nie przejmować się tym faktem. Przed potencjalnym użyciem należy umieścić baterie i wszystko powinno być ok.

Pozdrawiam,

Specjalista AVG Odpowiedział w 14 kwietnia 2019.

Panie Tomaszu, baterie muszą być włożone cały czas. Noszę go zawsze przy sobie na wypadek niebezpieczeństwa. Pod wpływem emocji można zapomnieć, że ma się taki sprzęt, a co dopiero o konieczności włożenia baterii. Na stronie Duracell przeczytałem, że jeśli nie zamierzam używać w ciągu kilku miesięcy – baterie należy wyjąć. Będę więc uruchamiał 1,5 miesiąca. Dziękuję za odpowiedź:)

Pozdrawiam

Starszy Specjalista Odpowiedział w 15 kwietnia 2019.

Ach, to nie zrozumiałem, że jest on „pod ręką”. Dobrze, że udało się Panu znaleźć informację od producenta i tak, Pana plan brzmi dobrze.

Pozdrawiam,

Specjalista AVG Odpowiedział w 15 kwietnia 2019.